1.Úvod

23. února 2009 v 19:04 | Radek Sedláček |  Úvod

Úvod
Jako Klatovský rodák a milovník piva jsem se rozhodl, v rámci svých možností, zmapovat pivovarnictví ve svém rodném městě a přiblížit i ostatním spoluklatovanům tuto činnost, která byla nepochybně jednou z nejdůležitějších v historii našeho města a pro jeho rozvoj. Současní majitelé, či nájemníci městských domu se zde mohou dozvědět něco o domech, ve kterých žijí a jejich některých předchozích majitelích. Dozvíme se něco o umístění sladoven, něco o prvních pivovárcích, o větších pivovarech a v neposlední řadě i o šencích a hospodách. Některé z nich jsou již dávno zapomenuté, jiné ještě existují ve vzpomínkách pivařů a další fungují až do dnešních dob.
Protože pivo podporuje chuť k jídlu, naleznete v závěru knihy pivní kuchařku, která dokazuje jedinečnost piva i jako nepostradatelné suroviny v gastronomii.Provedeme-li shrnutí, pak vězte, že v této publikaci naleznete informace o 60 sladovnách, 11 palírnách a vinopalnách, 16 spolkách, 18 pivovarech, 63 hostincích, něco o vinárnách, 102 kuchařských receptů a jeden na úvod k vaření piva.

Samozřejmě, že vznikla i řada nových hospod, ale ty jsou spíše tématem pro turistického průvodce současným pohostinstvím v Klatovech.
Při listování touto knihou vám přeji příjemný pocit a chuť na zlatavý mok.

Radek Sedláček
autor

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama